صفحه اصلي
اطلاعات و خدمات
انتشارات
بازديدها
پرسشهاي متداول
تاريخ و زمان ديجيتال
تاريخ و زمان عقربه اي
تبليغ ها
تماس ها
جستجو
دستورالعملها
زبان ها
نظر خواهي
ورود كاربران
آمار بازديدها
اطلاعات مختلف
بايگاني اخبار
پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان كهگيلويه و بويراحمد
پيام رئيس سازمان
پيوندهاي مفيد
تاريخ بروزرساني
خلاصه اخبار بخش كشاورزي
سامانه ها و بانك ها
فرآيندهاي خدمت به مردم
گزيده اخبار بخش كشاورزي
ورود كاربران
گزيده اخبار بخش كشاورزي
 
ارائه بسته تشويقي براي افزايش كشت و توليد كلزا در كهگيلويه و بويراحمد

از سوي جهاد كشاورزي اعلام شد

ارائه بسته تشويقي براي افزايش كشت و توليد كلزا در كهگيلويه و بويراحمد

خبرگزاري فارس: ارائه بسته تشويقي براي افزايش كشت و توليد كلزا در كهگيلويه و بويراحمد

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي كهگيلويه و بويراحمد از ارائه چندين مشوق براي توليد هر چه بيشتر محصول استراتژيك كلزا در اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي كهگيلويه و بويراحمد، شهرام عسكري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ياسوج اظهار كرد: جهاد كشاورزي كهگيلويه و بويراحمد براي تحقق اقتصادي مقاومتي مد نظر مقام معظم رهبري اقدامات خوبي در طي سال جاري انجام داده  و برنامه مدوني در اين زمينه براي تحقق هر چه بيشتر توليد محصولات از جمله محصولات استراتژيك دارد.

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد كشاورزي كهگيلويه و بويراحمد افزود: يكي از كشت‌هاي استراتژيك دانه‌هاي روغني بوده كه كلزا يكي از اصلي‌ترين محصولات در اين حوزه است.

وي از كشت اين محصول در دو منطقه سردسيري و گرمسيري استان خبر داد و گفت: كشت دانه‌هاي روغني تا پايان آبان‌ماه در استان در هر دو منطقه ادامه خواهد داشت.

عسكري از افزايش ده برابري كشت كلزا در استان خبر داد و افزود: به منظور بي‌نياز شدن از واردات چنين رويكردي را در جهاد كشاورزي استان در زمينه دانه‌هاي روغني از جمله كلزا داريم.

معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي كهگيلويه و بويراحمد در همين خصوص گفت: براي افزايش كشت اين محصولات مشوق‌هايي را در نظر گرفته‌ايم كه از جمله مي‌توان به پرداخت تسهيلات بلاعوض و تأمين دستگاه‌هاي ريزكارنده كشت اشاره كرد.

وي افزايش تعهدهاي بيمه‌اي از 9 ميليون به 15 ميليون ريال در هر هكتار را از ديگر مشوق‌هايي برشمرد كه براي همكاري بيشتر با كلزاكاران در استان براي رونق توليد صورت مي‌گيرد.

عسكري به خريد تضميني به عنوان يكي ديگر از مشوق‌هاي توليد بيشتر اين دانه روغني در استان اشاره كرد و گفت: پرداخت يارانه بذر و همچنين تسهيلات كم بهره بانكي براي توسعه كشت از ساير برنامه‌هاي ما در جهاد كشاورزي استان براي كشت هر چه بيشتر اين دانه روغني است.

عسكري از آمادگي جهاد كشاورزي استان كهگيلويه و بويراحمد براي توزيع 19 تن بذر دانه‌هاي روغني خبر داد و بيان كرد: حمايت‌هاي لازم را در بخش‌هاي ديگر از توليدكنندگان چنين محصولاتي خواهيم داشت.

معاون جهاد كشاورزي استان كهگيلويه و بويراحمد با تأكيد بر اينكه اين دستگاه و زير مجموعه آن به دنبال رونق توليد و كسب و كار در استان هستند، تصريح كرد: از هر اقدامي كه منجر به توليد بيشتر در سال اقتصادي مقاومتي شود حمايت خواهيم كرد.

 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 210
خانه | بازگشت | حريم شخصي کاربران Guest (portalguest)

MHCIP Portal Generator
Powered By Sigma ITID.