صفحه اصلي
اطلاعات و خدمات
انتشارات
بازديدها
پرسشهاي متداول
تاريخ و زمان ديجيتال
تاريخ و زمان عقربه اي
تبليغ ها
تماس ها
جستجو
دستورالعملها
زبان ها
نظر خواهي
ورود كاربران
آمار بازديدها
اطلاعات مختلف
بايگاني اخبار
پرتال سازمان جهاد كشاورزي استان كهگيلويه و بويراحمد
پيام رئيس سازمان
پيوندهاي مفيد
تاريخ بروزرساني
خلاصه اخبار بخش كشاورزي
سامانه ها و بانك ها
فرآيندهاي خدمت به مردم
گزيده اخبار بخش كشاورزي
ورود كاربران
خلاصه اخبار بخش كشاورزي
 

1395/10/4 شنبه تشريح سياستهاي اجرايي منابع طبيعي كهگيلويه و بويراحمد پيشگيري، قلع و قمع در ابتداي تخلف و پيوند طبيعت با معيشت مردم مديركل منابع طبيعي كهگيلويه و بويراحمد پيشگيري از تخريب منابع ملي، پيوند آن با معيشت مردم و ورود و مبارزه قاطعانه در ابتداي تخريب و تصرف‌ها را رويكردهاي كاري جديد خود و همكارش خواند.

تشريح سياستهاي اجرايي منابع طبيعي

پيشگيري، قلع و قمع در ابتداي تخلف و پيوند طبيعت با معيشت مردم

مديركل منابع طبيعي كهگيلويه و بويراحمد پيشگيري از تخريب منابع ملي، پيوند آن با معيشت مردم  و ورود و مبارزه قاطعانه در ابتداي تخريب و تصرف‌ها را رويكردهاي كاري جديد خود و همكارش خواند.

به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي كهگيلويه و بويراحمد، عزت‌الله بهشتي‌فر امروز در نخستين نشست هم‌انديشي اعضاي ستاد برگزاري هفته منابع طبيعي اظهار كرد: حفظ منابع طبيعي بدون درنظر گرفتن معيشت مردم امكان‌پذير نيست.

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد افزود: تا الان در اين حوزه مهم، بيشتر به دنبال معلول‌ها بوديم كه فلاني درختي تخريب كرده و بايد زندان برود ولي اكنون اين رويه تغير كرده و پيشگيري از تخريب منابع ملي و همچنين ورود به موقع در هنگام بروز تخلف، تصرف و ساخت و سازها در عرصه‌هاي ملي در دستور كار قرار گرفته است.

وي گفت: اينكه درختي كاشته شود، چندساله شود و بعد توسط يك سودجو تخريب شود و تازه خواهيم عليه آن طرح شكايت كنيم، چاره‌ساز نيست بلكه بايد در همان ابتداي غرس غير قانوني نهال يا تخريب و تصرف و يا ساخت و ساز در زمين‌هاي ملي، برخورد و اقدام به قلع و قمع كنيم.

بهشتي گفت: در همين راستا، كاشت گياهان دارويي در 2 هزار هكتار توسط خود مردم، سياستي است كه در ان تلاش مي‌كنيم تا مردم از طبيعت صاحب درآمد شوند و خودشان آن را حفظ كنند.

وي از عقد تفاهم‌نامه با بناد بركت براي كاشت 4 هزار هكتار گياه دارويي در اراضي ملي منطقه محروم ديشموك خبر داد و گفت: اين كارها علاوه بر حفظ منابع طبيعي، به محروميت‌زدايي هم كمك مي‌كنند.

وي اهميت بيشتر به رسانه و كارهاي فرهنگ‌سازي را از ديگر تغييرات رويكردي در اين اداره‌كل برشمرد و تصريح كرد: دوره برخوردهاي قهري گذشته است و همه بايد بدانيم كه يك اداره‌كل به تنهايي قادر به حفظ عرصه‌هاي جنگلي و مرتعي اين استان نيست.

بهشتي ادامه داد: اين اداره‌كل از هر شيوه‌اي كه منجر به افزايش جذب مردم و مشاركت آن‌ها در حفاظت از منابع طبيعي شود، استقبال مي‌كند.

وي همچنين از تبديل محوطه‌ و حريم امامزاده‌ها به پارك جنگلي و غرس نهال‌هاي بومي همچون "كٌنار" خبر داد.

بهشتي با تشريح روزشمار هفته منابع طبيعي در اسفندماه، بر برگزاري باشكوه اين هفته تأكيد كرد.

اين نشست، به رياست جعفر گوهرگاني، رئيس سازمان جهاد كشاورزي و رئيس ستاد هفته منابع طبيعي و با حضور اعضاي اين ستاد برگزار شد.


 انتهاي پيام/بنام

 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 100
خانه | بازگشت | حريم شخصي کاربران Guest (portalguest)

MHCIP Portal Generator
Powered By Sigma ITID.